Як зорієнтуватися в мобільних телефонах

Archives for Мобільні новини category

Компанія «The Mountain View» оголосила, що вона зафіксувала близько 95,4 млрд. SMS повідомлень у першому півріччі 2008 року. Обсяг текстових повідомлень встановив новий рекорд для півріччя!

У другому кварталі 2008 року було 52 млрд. повідомлень, причому в середньому, щодня проходить 572 млн. повідомлень — це більш ніж у два рази перевищує середній добовий обсяг в 230 мільйонів повідомлень у другому кварталі 2007 року.

Компанія пояснює таке збільшення повідомлень ростом грамотності споживачів, наявністю дружньої клавіатури, особливо в смартфонах, і, можливо, поширеністю мобільних телефонів серед молоді.

Єврокомісія запідозрила операторів мобільного зв’язку в завищенні цін на свої послуги, повідомляє агентство AFP. Зокрема, її невдоволення викликало округлення часу розмови убік збільшення, що є розповсюдженою практикою операторів.

Крім того, в Еврокомиссии заявили, що клієнтам стільникових компаній доводиться занадто багато платити за роумінг при пересиланні SMS і використанні мобільного інтернету. Ще в липні регулятори заявили, що планують ужити заходів по зниженню вартості роумінгу в країнах Європи. Очікується, що цей показник до лету 2009 року зменшиться вдвічі.

Про подібні наміри Еврокомиссия повідомляла також і в 2006 році. Тоді чиновники розраховували, що вартість міжнародного роумінгу знизиться у два рази в 2007 році.

Раніше повідомлялося, що аналитики оцінюють виторг стільникових компаній від роумінгу на рівні 8-15 відсотків від їхнього загального доходу.

Незважаючи на найвищий за останні 16 років рівень інфляції, вартість розмов по стільниковому телефоні знижується, завдяки чому ми проводимо вдвічі більше часу з мобильником у руках.

Ofcom повідомляє, що за останні п’ять років населення стало витрачати на телефонні розмови й відправлення SMS 10 мінут у день, замість колишніх 5.

Зараз у Великобританії мобільних телефонів більше, ніж людей: на 60 мільйонів населення — 74 мільйона абонентів.

А час, що народ просиджує будинку, перед екраном комп’ютера, збільшилося в чотири рази. Це зв’язано зі зниженням вартості широкополосного інтернету.

Ціни на продукти виросли на 13,7 відсотка. За минулий місяць індекс споживчих цін зріс на 4,4 відсотки. І тільки телекомунікаційна промисловість, здається, залишається осторонь від несприятливої економічної ситуації.

У повідомленні Ofcom говориться, що зберегти низькі ціни дозволяють знижки на покупку декількох послуг від одного провайдеру й що дешевшають широкополосные канали зв’язку.

Міністерство юстиції України скасувало процедуру маркування мобільних телефонів, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу ГП «Український державний центр радіочастот» (УГЦР), що здійснює процедуру маркування. У прес-службі Мін’юсту не змогли не підтвердити цю інформацію, але й не спростували її.

Як повідомлялося, УГЦР наприкінці січня 2008 року почав видачу облікових марок для маркування ввезених в Україну мобільних телефонів. Марки повинні були наноситися імпортерами й реализаторами мобільних терміналів на їхнє впакування. Маркування уведене по рішеннях № 802 і №803 Національної комісії регулювання зв’язку (НКРС) у відповідності ст. 29 закону «Про радіочастотний ресурс» як додатковий захід для захисту ринку від ввозу неякісних терміналів.

Мобільні телефони, реалізовані в роздрібній торгівлі в Україні, з 7 червня повинні були бути маркіровані додатковими марками. На цю дату ж доводилося завершення перехідного періоду, передбаченого вступившим у чинність 5 лютого 2008 року розпорядженням НКРС про додаткове маркування.

На засіданні 10 червня НКРС призупинила здійснення контролю над використанням додаткового маркування радіоелектронних коштів у зв’язку з наміром виробників мобільних телефонів перейти на нові умови поставки в Україну.

«Зв’язковий» разом зі страховою компанією «Росгосстрах» пропонує своїм покупцям вигідну можливість — прямо в магазині застрахувати покупку, вартість якої не перевищує 30 тис. рублів. Тепер, приобретя новий мобільний телефон, можна не боятися за його схоронність — страховка «Зв’язкового» і «Росгосстраха» діє не тільки за місцем перебування товару (будинку, у квартирі) на випадок крадіжки, грабежу, розбою, псування майна, затоплення або пожежі, але й за місцем перебування того, хто зробив покупку. Таким чином, навіть якщо телефон у новоспеченого власника відберуть на вулиці, страховка відшкодує збиток.

Заплатити за страховий поліс прийде не занадто більшу суму. Наприклад, страховка мобільного телефону вартістю від 7 000 до 10 000 рублів обійдеться в 670 рублів, а страховка дзеркального фотоапарата вартістю від 20 000 до 30 000 рублів — в 999 рублів.

Послуга страхування покупки, за словами представників «Россгостраха», може виявитися досить актуальною — адже випадки крадіжки мобільних устроїв досить поширені.

SMS-розсилання й мобільні ігри дозволяють залучити саму складну аудиторію — непублічних багатіїв, творчу молодь і дітей. У вітчизняній практиці клієнтові банку, магазина або ресторану часто пропонують стати власником дисконтної (як варіант — бонусной) картки, попередньо підписавши договір, що припускає серед усього іншого інформування про нові товари й послуги за допомогою SMS.

Ще у квітні 2007 року аналитики консалтингової компанії M:Metrics (США) провели дослідження й з’ясували, що 89% найбільших брендів планують використати мобільні технології у своїх маркетингових кампаніях. А біля половини з них збираються витратити на ці заходи від 25% усього маркетингового бюджету.

За словами менеджера по маркетингу відділу готових рішень Graphic Packaging Чарльза Бриньяка, їхнє використання створює зручний спосіб комунікації споживача й бренда прямо, без посередників. У світі сьогодні 3 млрд мобільних телефонів. Це у два з половиною разу більше, ніж інтернет-користувачів.

При цьому експерти відзначають, що даний інструмент найбільш ефективний у роботі з «складними» аудиторіями — молоддю, непублічними багатими людьми та ін. «Мобільний маркетинг доцільно застосовувати в роботі з аудиторією, що у силу віку й психології любить освоювати нові канали комунікації. Насамперед мова йде про дітей, молодь, людей, ведучих активний спосіб життя», — відзначає Наталя Березовская, що управляє партнер агентства Kids Market Consulting.
Ігор Шрайбман, виконавчий директор агентства JUMP Ukraine, затверджує, що мобільний маркетинг доцільно застосовувати на высококонкурентных ринках, де вартість залучення нового клієнта дуже висока, а також при просуванні продуктів імпульсного попиту.

Дешево й сердито

Мобільний маркетинг почався з SMS. Цей інструмент продовжує залишатися популярним і понині. Класичний приклад — кампанія, проведена агентством Ping Mobile для американської мережі магазинів одягу Up Against The Wall. Спочатку споживачеві пропонувалося відіслати SMS на короткий номер і одержати знижку, після чого підписатися на одержання інформації від магазина. Відгук був досить гарним: 63%, з них лише 1% згодом відмовився від розсилання.

Як правило, ініціатором контакту виступає сам клієнт, оскільки він одержує вигоду у вигляді знижки. У вітчизняній практиці клієнтові банку, магазина або ресторану часто пропонують стати власником дисконтної (як варіант — бонусной) картки, попередньо підписавши договір, що припускає серед усього іншого інформування про нові товари й послуги за допомогою SMS.

Ще один варіант використання цього інструмента в рекламних цілях — укладання договору з абонентом на одержання рекламних повідомлень в обмін на бонуси. Для багатьох віртуальних операторів, наприклад, британського Blyk, ця схема є маркетинговою тактикою. Кілька місяців назад у Росії її взяла на озброєння МТС. Користувач одержує біля $0,01 за кожне вхідне рекламне повідомлення.
«Даний проект цікавий рекламодавцям, тому що дозволяє використати новий канал комунікацій з високим ступенем адресности й відгуку», — затверджує директор департаменту по розвитку продуктів і послуг МТС Павло Ройтберг.

Інший приклад — акція для покупців продукції Pampers (Procter & Gamble), проведена українським агентством LEAD9 Interactive Marketing восени 2007з 2008. Для участі в ній потрібно було придбати впакування серветок Pampers і відправити SMS з унікальним кодом на короткий номер. Щотижня 10 щасливчиків, що відправили код, ставали власниками розвиваючих іграшок Fisher Price. Усього в акції взяли участь більше 50 тис. чоловік, а рівень відповідної реакції склав майже 20%.

«SMS зараз є одним із самих популярних каналів реєстрації в рекламних акціях. Під час останнього опитування 34% респондентів назвали саме його найбільш зручним каналом для реклами», — відзначає директор LEAD9 Interactive Marketing Назар Гринык.

Для мобільних скнар

Маркетологи продовжують експериментувати з такою старою формою підтримки лояльності клієнтів, як купони, залучаючи сучасні технології. По даним JupiterResearch, за останній рік близько 8% абонентів стільникового зв’язка спробували скористатися мобільними купонами. А по даним Cellfire, найбільшого агентства мобільного маркетингу в США торік споживачі заощадили з їхньою допомогою $17 млн. З одного боку, ця сума невелика. Однак, якщо врахувати, що весь обсяг знижок по купонах у США становить біля $300 млрд у рік, а 3 з 4 американців використають їх, застосування даного інструмента представляється більш ніж перспективним.

Споживачеві пропонується зайти на мобільний сайт компанії, де він може побачити безліч спеціальних пропозицій і скачати купон, а потім пред’явити його в магазині. Брент Дюсинг, виконавчий директор Cellfire, уважає, що мобільні купони мають незаперечні переваги перед паперовими побратимами. По його даним, близько 15% тримачів цих купонів користуються ними, тоді як відгук від паперових рідко перевищує 1%.

Крім того, мобільні купони обходяться рекламодавцям дешевше. Адже не потрібно купувати дорогі рекламні місця й витрачатися на печатку й папір. Цей метод маркетингу надає рекламодавцеві більшу свободу дій. Звичайний купон працює близько 30 днів, мобільні — кілька днів. Трапляється навіть, що ресторани розсилають купон, що діє тільки в той же день і винятково під час ланча.

«Це та гнучкість, що нам не можуть дати паперові купони», — коментує Стивен Лемлей, президент по маркетингу й мерчендайзингу компанії Hardee, що користується послугами Cellfire на двох ринках. Він відзначив, що мобільні купони допомогли залучити клієнтів у віці від 18 до 34 років, причому ефективність була в три рази вище звичайної кампанії з використанням паперових купонів.
До мобільних купонів близька технологія сканування штрихкодов за допомогою камер мобільних телефонів (так званий QR-сервіс). Британська газета The Sun повідомила, що її новий QR-сервіс став сенсацією — за перші два місяці на нього підписалися близько 11 тис. мобільних користувачів. Mobile Today повідомляє, що таблоид возглагает більші надії на цей промоинструмент, завдяки чому він зможе багаторазово збільшити прибуток, підвищивши частку рекламного контента. The Sun заявляє, що сервіс починає завойовувати довіру рекламодавців, серед яких брокерська компанія Ladbrokes, Sky, а також кіностудія The Twentieth Century Fox.

Гри патріотів

Два роки тому на американському ринку з’явилася гра для мобільних телефонів, що дозволяє в режимі реального часу змагатися із самими популярними спортивними командами. У такий спосіб розроблювач AirPlay зміг залучити найбільш непередбачену цільову аудиторію, основу якої становлять підлітки й молоді люди у віці до 30.

AirPlay уклала угоди з мобільними операторами й спортивними лігами — Національною футбольною лігою й Національною баскетбольною асоціацією. Приміром, протягом останнього сезону NFL клієнти Sprint, скачавшие на свої мобільні телефони додаток AirPlay NFL Live з вебсайта розроблювача, одержували можливість робити свої прогнози: вибирати, до кого потрапить м’яч, чи заб’є гравець гол і т.п. У випадку правильного прогнозу користувачі одержували призові окуляри, які потім могли обміняти на призи. Вартість використання додатка мінімальна — біля $4 на місяць, або $10 — за весь сезон.

Фахівці агентства Mediasmith, що брало участь у просуванні гри, запропонували запустити рекламну кампанію, що являла собою засновані на тексті баннеры, що з’являлися на дисплеї мобільного телефону під час відвідування спортивного сайту. Клич по активному посиланню направляв користувачів на WAP-версію сайту AirPlay, де вони могли скачати додаток. Результати перших місяців існування нового продукту AirPlay і Mediasmith перевершили всі очікування. Виміри показали, що за IV квартал 2006 року 17,4 млн чоловік — або 8% всіх мобільних користувачів у США — скачали щонайменше одну гру на мобільний телефон (дані консалтингової компанії Telephia).

«На відміну від інтернет-реклами й просування в інших медиа вартість залучення одного користувача виявилася нижче на 20%, — заявляють представники Mediasmith. — У результаті нам удалося максимально ефективно використати досить обмежений бюджет клієнта, сконцентрувавшись на вузькому сегменті точної цільової аудиторії й найбільш ефективних із цього погляду медиаканалах».
Приклад з української практики — інтерактивна SMS-гра ТМ «Жувиленд» (компанія «АВК»), розроблена Kids Market Consulting. В упакуваннях жувальних цукерок споживачі знаходять код і відправляють його на короткий номер, стаючи в такий спосіб учасниками гри. Відповідаючи на питання, грають далі, заробляючи бонуси й проходячи різні рівні. Свій віртуальний рахунок можна поповнювати правильними відповідями й. уводячи нові коди, знайдені серед цукерок. Як дрібні призи в ході гри можна одержати поповнення рахунку на мобільний телефон, різний контент, пов’язаний з образами героїв бренда (анімація, заставки, рингтоны). Пройшовши хоча б один рівень, споживач одержує можливість брати участь у розіграші великих призів. У такий спосіб гра спрямована як на стимулювання продажів, так і на зміцнення лояльності до бренда: питання віртуальної вікторини і її концепція в цілому побудовані навколо ключових характеристик позиціонування бренда.

Мобільне майбутнє

Експерти впевнені, що в найближчому майбутньому одним з найбільш перспективних напрямків мобільного маркетингу стане об’єднання технології bluetooth з мережами зовнішньої реклами. Не дуже давно американський рекламний гігант Clear Channel Outdoor разом з постачальником контента Qwikker почали створення інтерактивної цифрової мережі для доставки мобільного контента через Bluetooth. Ціль такої кооперації — забезпечити доставку рекламного контента на мобільний телефон залежно від переваг користувача. Очікується й посилення взаємопроникнення традиційної й мобільної інтернет-реклами, збільшення ролі мобільного ТВ при рішенні маркетингових завдань.

Телефони в дерев’яному корпусі — звичайно досить дороге задоволення, яскравим тому прикладом можна вважати модель Gresso з африканського чорного дерева, і тепер ця історія одержала своє продовження у вигляді пристрою за назвою Maple Phone. Автором концепту стали дизайнери Хьюн Джин Юний (Hyun Jin Yoon) і Юний Хак Чи (Eun Hak Lee); пристрій являє собою телефон у дерев’яному корпусі з камерою. Коли користувач стосується сенсорних клавіш, вони починають світитися, і світло їх добре видне крізь дерев’яне покриття. Розміри телефону становлять 4,5 х 10 х 98 мм, він оснащений mp3-плеером, цифровою камерою, також він підтримує основні функції: голосові виклики й текстові повідомлення. Дисплей розташований на задньої слайдерной панелі, доступ до нього можна одержати, «розкривши» конструкцію. Хотілося б сподіватися, що даний телефон знайде свій шанс надійти в серійне виробництво, причому ціна його буде значно уступати ексклюзивним продуктам.

Більшість виробників мобільних пристроїв намагаються зробити дизайн своїх телефонів якщо не запам’ятовується, те хоча б стильним і привабливим для потенційних покупців. Компанія COOL у плані оригінальності перевершила більшість конкурентів, представивши мобільний телефон у формі мініатюрного автомобіля Merсedes SLK.

Пристрій COOLF5, незважаючи на оригінальний зовнішній вигляд, виконує не тільки декоративну функцію. Телефон працює у двох діапазонах GSM (900/1800 Мгц), підтримує дві SIM-карти й володіє 1,3 Мп камерою, сенсорним 2,2-дюймовим дисплеєм і Bluetooth. Розробкою COOLF5 займалися китайські виробники, тому пристрій підтримує лише дві мови — китайський і англійський.

Параметри корпуса телефону становлять 120 х 51 х 22 мм, вага — 122 грама. У режимі розмови телефон-моделька Merсedes SLK може проробити від 2 до 4 годин, у режимі очікування — від 150 до 520 годин.

За даними дослідницької компанії ABI Research, цього року буде продано порядку 1,3 мільярди мобільних пристроїв, що на 13% перевищує показник минулого року. За підсумками другого кварталу було продано близько 301 мільйонів мобільних телефонів. Лідером продажів традиційно залишається компанія Nokia, частка ринку мобільних пристроїв якої становить 40,3%.

На другому місці — південнокорейська компанія Samsung з 15,2% ринку, а на третьому чудом удержалася Motorola, частка ринку якої (9,3%) усього на 0,1% більше частки корейської LG. Втім, на думку експертів мобільної індустрії й керівництва Motorola, у наступному кварталі LG зуміє завоювати 3 місце. Нарешті, замикає п’ятірку лідерів Sony Ericsson з 8,3% ринку.

Тим часом, керівництво Motorola заявило, що до кінця року випустить на ринок порядку 50 моделей телефонів, створивши сприятливі умови для 2009 фінансового року.

За інформацією ресурсу engadget.com, кілька моделей мобільних телефонів, що випускаються японською компанією Casio Hitachi Mobile Communications, будуть обладнані дисплеями E-Link Vizplex.

Іншими словами, мова йде про чорно-білі екрани на основі електронного чорнила, використовуваних також у численних «букридерах», які стали досить поширені на ринку в останні два роки. Особливістю цієї технології є відсутність енергоспоживання в ті моменти, коли картинка на дисплеї статична.

Відомо, що мобільні телефони Casio G’zOne і Hitachi W61H оснащуються саме такими дисплеями. Більше того, останній з них уже можна купити на японському ринку. Зовнішній екран W61H має діагональ 2,7 дюйми, і в момент вхідного виклику на ньому може відображатися одна з 96 записаних на згадку чорно-білих картинок.


 

Мобільні новини

Ми ради вас вітати на сайті, який присвячено новітнім мобільним розробкам. Тут щодня публікуються мобільні новини, новини мобільних телефонів і зв'язку, мобільні телефони, каталог мобільних телефонів, ціни, відгуки, новинки поліфонічні мелодії, кольорові картинки, java ігри, секрети телефонів, відправка SMS

Корисні ресурси

-- end footer -->